Qeveria ka mbajtur mbledhje elektronike, e 88-ta me radhë, në të cilën u miratuan dy vendime dhe një nismë.

U miratua vendimi për të kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani dhënien e autorizimit zëvendëskryeministrit të parë Besnik Bislimi për nënshkrimin e marrëveshjes dypalëshe për bashkëpunimin për zhvillim ndërmjet Kosovës dhe Dukatit të Madh të Luksemburgut.

Po ashtu u miratua vendimi për të kërkuar nga presidentja e Republikës së Kosovës dhënien e autorizimit zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi për nënshkrimin e amendamentit 2 të marrëveshjes financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për Programin IPA 2015.

Në mbledhjen e sotme u miratua në parim edhe nisma për plotësim dhe ndryshim të marrëveshjes financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për Programin IPA 2014.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë mbajnë mbledhje të përbashkët në fund të nëntorit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin…

El Cheka komenton miqësinë e vjetër të Ahmetit

El Chekaa: 18-vite qeveri merren akoma me Gjuhën dhe me Malboro?!Se kufirin…

Ish kryeprokurori Adriatik Llalla shpallet në kërkim kombëtar/ Burime: U largua nga Shqipëria më 9 shtator

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka bërë me dije se ish…

Shkupi qyteti i dytë në botë me ajër më të ndotur

Shkupi sot është qyteti i dytë më i ndotur në botë, në…

Gjysmë milion të vaksinuar në Shqipëri, njoftoi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar, se numri i të vaksinuarve…