Qeveria e Kosovës sot e ka miratuar Projektligjin për Pagat në mbledhjen e radhës.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se reforma në sektorin publik të pagave do të arrihet me miratimin e këtij ligji.

Reforma në administratë është e mangët pa një sistem të mirë të. Ligji i Pagave synon të krijojë një sistem që krijon dhe mirëmbahen rregullat në realizimin e të drejtës së pagës, kjo reformë nuk ka se si të arrihet ndryshe pos barazisë, drejtësisë që ky sistem ofron”, ka thënë Sveçla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Përshkallëzojnë protestat në Barcelonë, mbi 20 të arrestuar nga përleshjet me policinë

Qyteti i Barcelonës është përfshirë nga trazirat prej së hënës. Vendimi për…

​Vizita e Merkelit shihet si mbështetje për bashkëpunim rajonal brenda agjendës evropiane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të martën do të ketë një takim…

Një e treta e amerikanëve nuk do të vaksinohen kundër COVID-19 – zbulohen edhe arsyet

Një e treta e amerikanëve nuk do të vaksinohen kundër COVID-19, tregojnë…

Aktiviteti pajtimtar i Çaushit shtrihet edhe në Turqi

Në redaksinë e portalit Vardar News ka arritur një letër nga Turqia.…

Vritet një tjetër gjeneral rus

Një anëtar i ushtrisë ruse është vrarë në Chernobayevka pas një sulmi…