Qeveria e Maqedonisë sapo ka sjellur vendim për ngrirjen e çmimeve të frutave tropikale. Me këtë vendim kufizohen çmimet e limonave, mandarinave, portokajve dhe disa frutave tjera.

Ku vendim vjen për shkak se pas shpalljes së epidemisë së Koronavirusit çmimi i limonave ka shkuar deri 180 denarë, transmeton Gazeta Lajm. Qeveria kërkon nga tregtarët të kthejnë çmimet në normalitet, përndryshe do të ballafaqohen me gjoba por edhe me denim me burg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…