Qendra Evropiane për Lirinë e Shtypit dhe Medias ka reaguar për sulmin me armë zjarri që është bërë ndaj televizionit Top Channel në Shqipëri, ku si pasojë ka vdekur roja i sigurisë.

“Ne i shprehim ngushëllimet tona familjes dhe u bëjmë thirrje autoriteteve shqiptare të kryejnë hetime të pavarura dhe profesionale”, thuhet në reagimin e kësaj qendre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rama publikon pamje nga Rruga e Arbrit, tregon se kur do të hapet për qarkullim

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur duke…

OKB-ja apelon që të rihapen portet e Ukrainës për të transportuar ushqime

Agjencia e ndihmës ushqimore e Kombeve të Bashkuara po bën thirrje që…

Erdogan: Turqia u dërgoi ndihmë 17 vendeve në luftën kundër koronavirusit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se 69 vende deri më…

Kolonel Demiraj ka një mesazh për shqiptarët e RMV: Përkahni koalicionin ASH-AAA, është ndërkombëtarisht i respektuar!

Kolonel Dritan Demiraj njëri ndër ushtarakët më të njohur shqiptar, i njohur…

RMV: 10 viktima dhe 403 raste të reja me Kovid-19

Gjatë 24 orëve të fundit vendi ka regjistruar 403 raste të reja…