Në seancën e sotme kuvendore do të mbahen pyetjet e deputetëve. Gjatë kësaj seance deputetët do të mund të parashtrojnë pyetje deri tek kryeministri Zoran Zaev dhe ministrat e tjerë të kabinetit qeveritarë. Në fillim të seancës deputetët do të kenë mundësi të marrin përgjigjet e pyetjeve për të cilat qeveria ka vendosur tu përgjigjet me shkrim, e më pas të mund të parashtrojnë edhe pyetjet e reja. Të parët që do të parashtrojnë pyetje janë deputetët e opozitës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…