“Dua të them me të vërtetë të gjitha mjetet nëse duam të shmangim Luftën e Tretë Botërore. Zgjedhja është në duart tona”, tha Gitanas Nauseda.

Anëtari i NATO-s, Lituania ka dërguar ndihmë ushtarake në Ukrainë dhe ka mirëpritur një numër të vogël refugjatësh ukrainas që nga fillimi i agresionit të Rusisë më 24 shkurt.

Blinken kishte në plan të vizitonte Letoninë dhe Estoninë fqinje të hënën dhe të martën.

Diplomati i lartë amerikan i tha më herët stafit të ambasadës amerikane në Vilnius se agresioni rus i Ukrainës sfidoi parimet bazë të krijuara për të ruajtur paqen midis kombeve

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Nuk dihet fati i ligjeve të pakos së pestë ekonomike

Tensionet e një nate më parë në Kuvend duket se nuk janë…

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar…

Në shpërthimin në Bejrut kanë humbur jetën më shumë se njëqind persona, ndërsa rreth 4.000 janë plagosur

Këshilli Suprem për Mbrojtje të Libanit ka shpallur Bejrutin një fatkeqësi natyrore…

Kasami: Nder dhe respekt që një figurë si Fatmir Limani, të bëhet pjesë e Lëvizjes Besa

Kryetari i Lëvizjes Besa, Biall Kasami sot edhe zyrtarisht në një konferencë…

Viktima e parë nga Covid-19 në Gostivar

Një grua e moshuar nga fshati Banjicë e Epërme e Gostivarit ka…