Përqindja e rusëve që mbështesin aktivitetin e presidentit Vladimir Putin ka rënë për një kohë të shkurtër prej 59%, sipas institutit më të njohur rus të sondazheve ”Levada Center”.

”Putini mbetet popullor vetëm në mesin e grupeve që kanë aftësi të kufizuara për të ndryshuar jetën e tyre për mirë, siç janë të moshuarit dhe popullsitë e caktuara rurale”, tha sondazhi në një deklaratë.

”Vetëm 12% e të rriturve, nga 18 deri në 24 vjeç, e aprovojnë punën e Putinit”, sipas sondazhit.

Sondazhi u krye në fund të muajit të kaluar.

Ekonomia e varur nga nafta e Rusisë ka vuajtur gjithashtu në mes të një ngadalësimi ekonomik global të shkaktuar nga pandemia.

Çmimet e naftës ruse janë në nivelet më të ulëta historike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…