Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin do të vizitojë dy shtete të vogla ish-sovjetike në Azinë qendrore këtë javë, njoftoi televizioni shtetëror rus të dielën, në atë që do të ishte udhëtimi i parë i njohur i liderit rus jashtë vendit që kur urdhëroi pushtimin e Ukrainës.

Pushtimi rus i 24 shkurtit ka vrarë mijëra njerëz, ka zhvendosur miliona të tjerë dhe ka çuar në sanksione të rënda financiare nga Perëndimi, të cilat Putin thotë se janë një arsye për të ndërtuar lidhje më të forta tregtare me fuqi të tjera si Kina, India dhe Irani, shkruan Reuters.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Numri i të vdekurve nga zjarret pyjore në Turqi rritet në gjashtë

Autoritetet turke kanë gjetur trupat e dy personave të tjerë gjatë operacioneve…

55 persona të arrestuar për shkelje të orës policore në 24 orët e fundit

Policia ka ndaluar 71 persona që nuk kanë respektuar orën policore gjatë…

Shkruajti koment “më pak shqiptarë” pas aksidentit të autobusit në Bullgari, policia e merr në pyetje

Ministria e Punëve të Brendshme ka thirrë në bisedë informative shkupianin pasi…

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Bllacë, kërkohej nga Interpoli

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se dje është arrestuar një shtetas…

Altrim Mamuti: Ndal migrimit të organizuar të shqiptarëve (VIDEO)

Kliko linkun