Më datë 19.11.2021 inspektorët e Njësitit për krim ekonomik në kuadër të Sektorit të Punëve të Brendshme dhe nëpunësit policorë të Departamentit të Punëve të Brendshme Aerodrom kanë arrestuar M.U.(63) dhe D.P.(38), që të dy nga Shkupi.

Siç bënë të ditur nga Ministria e Punëve të Brendshme për TV21, ata dyshohen se kryer veprën penale “keqpërdorim të pozitës dhe autorizimit zyrtar”.

“Duke vepruar ndaj denoncimit të pranuar në ora 18:30 nga ana e personit përgjegjës në Hekurudhat e Maqedonisë së Veriut – Transport, sipas të cilit në zyrën me pajisje kompjuteristike, në të cilën kanë qenë disa të punësuar, kanë vërejtur shpenzim më të madh të rrymës ku dyshohet për prodhim të kriptomonedhave”, thuhet më tej në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Qeveria: Me Bullgarinë nuk diskutojmë për identitetin

Shkupi po e pret formimin e Qeverisë së re bullgare për vazhdimin…

Dëshmitarët e ambulancës: Ne kemi dërguar 7 persona në spital

Ekipi i televizionit bullgar BTV ka biseduar me të punësuarit e Ndihmës…

Kuvendi të premten mban dy seanca, pritet të votohen marrëveshjet ndërkombëtare

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, pas mbledhjes së…

Lloji britanik i COVID-19 vazhdon me shpërndarjen në Maqedoni, Prilepi dhe Kavadari ndër qytetet më të prekura

Qyteti i Prilepit dhe Kavadrit kanë numrin më të lartë të a…

Arjanit Hoxha tregon prapaskenat me Kastriot Rexhepin

Sekretari gjeneral i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha, ka folur sërish në lidhje…