Është publikuar Programi i Qeverisë 2021-2025.

Ky program ka gjithsejt 60 faqe.

Po ashtu ekzekutivi e ka publikuar edhe Programin Legjislativ për vitin 2021 dhe ka gjithsejt 30 faqe.

Kabineti i Qeverisë Kurti 2, të premtën i ka miratuar këto dy dokumente.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka qenë i kritikuar nga opozita dhe opinioni publik për mungesën e programit qeverisës.

Programin e plotë të Qeverisë Kurti 2 e gjeniKËTU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…