Tashmë dihet edhe identiteti i personit që mbeti i vrarë nga një sulm i përgjakshëm me armë zjarri në Greqi informon Tetovasot.

Këtë e kanë publikuar mediat greke për vdekjen në 39-vjeçarit nga Shkupi dhe një shkupjan tjetër 45-vjeçar u plagos rëndë, që ka ndodhur orët e para të së shtunës në Hanioti të Halkidikit .

Sipas mediave greke, nga të shtënat ka mbetur i vrarë 39-vjeçari Orhan Bajrami, ndërsa i plagosur është 45-vjeçar, Sead Slezoviç, i shtruar në spitalin Polygyros.

“Nga të shtënat mbeti i vrarë 39-vjeçari Bajrami Orhan, i cili është një biznesmen në fushën e kazinove dhe tregtimit të pijeve alkoolike në Shkup, ndërsa bashkatdhetari i tij 45-vjeçar, Sead Slezoviç, i shtruar në spitalin Polygyros. u plagos. Burimet thonë se tre muaj më parë u vra edhe një shok i viktimës”, shkruan mediumi grek./TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Borrell: Marrëveshja për personat e zhdukur që u arrit dje, hapi i parë i Ohrit

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, ka thënë se marrëveshja për tekstin…

Kosova dhe Shqipëria drejt hekurudhës Durrës-Prishtinë

Shqipëria dhe Kosova do të lidhen edhe përmes linjës hekurudhore Durrës-Prishtinë, në…

Szunyog: S’ka asnjë marrëveshje në dialog që pengon vendosjen njësisë speciale në veri të Kosovës

Për shefin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, Kosova…

Autobusi i tragjedisë në Bullgari e kaloi kufirin pa u regjistruar në doganë

Autobusi i djegur në Bullgari nuk u regjistrua në doganë gjatë kalimit…

Si bëhen punësimet në vendin tonë

Para disa orëve, në njërin nga përgjimet e publikuara nga El Cheka,…