Shefja e PSP-së, Katica Janeva nga një shtatori të këtij viti nuk do të marrë nga 300 euro para të shtetit për kryerjen e pagesës së qirasë së shtëpisë ku po qëndronte, as para për llogaritë fiskale.

Burimet nga “A1on” konfirmojnë se Janeva nuk do të marrë para për këtë qëllim të cilat i merrte nga shteti, por do të marrë rrogë të plotë për tërë muajin gusht. Arsyeja për këtë vendim është se Janeva është në paraburgim 30-ditorë si e dyshuar në hetimin për rastin “Haraçi”.

Janeva është në paraburgim në burgun e “Shkupit” në Shuto Orizare që prej 21 gushtit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Dy viktima dhe 5 raste të reja me Covid-19, shërohen 95 pacientë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë realizuar 249 teste,…

Biden zgjeron ekipin e tij për të luftuar Covid-19

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden zgjeron ekipin e tij për të…

Sulmohet droni izraelit

Sistemi mbrojtës kundërajror i Izraelit i njohur si “kupola e hekurt”, ka…

FMN: Maqedonia me ekonomi joformale deri në 37.6 për qind

Pjesëmarrja e ekonomisë së zezë në sektorin e përgjithshëm të ekonomisë në…

Restorantet do të fillojnë me punë të mërkurën?

Sipas burimeve të Alsat nga qeveria, kafiteritë dhe objektet tjera gastronomike nga…