Prokurorja Elizabeta Josifovskaka thënë se PSP-ja do të ankimojë aktvendimin e shkallës së parë ku Dragan Pavloviq-Latas dhe vëllezërit e tij sot janë liruar nga akuza, gjegjësisht nuk u shpallën fajtor për rastin “Lëndina”.

Nuk ka dilemë se do të ankimojmë vendimin në Gjykatën e Apelit. Për ne akuza është ka bazë ka thënë prokurorja Josifovska.

Vëllezërit akuzoheshin nga PSP-ja për ndërtim të tri uikend shtëpive në Zelenikovë, ku sipas prokurorisë kanë filluar ndërtimin në vitin 2011, ndërsa miratimin për ndërtim e kanë marrë në vitin 2013.

Sipas gjykatëses Marija Kletniçka vleezërit e akuzuar lirohen nga akuza për ndërtim të paligjshëm, gjegjësisht nuk shpallen fajtor, sepse siç theksoi ajo nuk kanë kryer vepër penale, bazuar në ligjet e RMV-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…