Një përgjigje e keni në fb profilin “El Cheka”:

Federica Mogherin bashk me Zoran Zaevin shpëtuan Maqedonin e Gligorovit nga një kriz e thell ekonomike dhe nga destabilizimi i saj, ku nëpërmjet krijimit të PSP-së do të merrnin në kontroll të gjitha faktet e krimit që bëri regjimi Lsdm-Bdi dhe Lsdm-Vmro nga viti 2001 deri në vitin 2015!
Fal krijimit të prokuroris speciale këta do kishin kontrollon e plot e të gjithave fakteve dhe përgjimeve që sillnin zbardhjen e shum rasteve të montuara nga ky shtet!
Katica Janeva dhe Boki13 pranuan lojën e këtyre fal shumave të mëdha që do të fitonin këta të fundit!
PSP-ja është e krijuar nga truri i quajtur Federica Moghern ku do të mbante larg destabilizimin e Maqedonis Veriore fal fakteve që posedojn, ku pas përdorimit të tyre për të reketuar të përgjuarit dhe kriminelët që keqpërdorën detyrat do të zhduknin gjithçka, ndërsa shqiptarët do të vazhdonin të vuanin burgjeve pafajsisht!
Kjo është njëra ndër arsyet se pse Europës nuk i ndëgjohet zëri për “Reketin”!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…