Po bëhen pragatitje për protesten që do të mbahet më 26 korrik në ora 14, te Sheshi Skenderbeu.

Paraprakisht janë mbajtur dy protesta para selisë së BDI-së në Reçicë të Vogël, e cila është blinduar nga forca të mëdha policore dhe protestuesit nuk janë lejuar të arrijnë në destinacionin e dëshiruar.

Protestat kanë filluar pas publikimit të “bombave” nga El Cheka, kurse në ballë të protestave është vëllai i tij, Blerim Ahmedi.

Moto e kësaj proteste do të jetë: “Poshtë Klani i Zajazit, Liri për Çlirimtarët”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Lirohen sërish derivatet për të dytën javë rresht

Komisioni Rregullator i Energjisë ka vendosur që çmimet e derivateve të lirohen…

“Monstra”, Zaev, Aleksovski e Kostovaski ftohen si dëshmitarë

Gjykimi për rastin “Monstra” për herë të tretë do të nisë nga…

Qeveria i dha dritë jeshile ligjit pë Prokurorinë Publike

Ligji për Prokurorinë Publike sonte kaloi në Qeveri, dhe i njejti me…

Sela: Më mirë se shqiptarët askush nuk mund të kuptojë dhimbjen e popullit turk

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela është prononcuar lidhur me tërmetin…

Iftar të dinjitetshëm për agjëruesit skamnorë

Agjëruesit skamnorë të Shtipit, nuk bredhin nëpër kontenjere dhe as nuk trokasin…