Shefja e prokurorisë për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, Vilma Ruskoska është suspenduar nga puna, shkruan TV21.

“Po, jam larguar përkohësisht nga puna”, ka konfirmuar Ruskoska për TV21.

Prokurori Publik ka njoftuar se ka filluar një procedurë disiplinore për të përcaktuar përgjegjësinë e tre prokurorëve publikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Putin arreston kreun e FSB-së pas dështimit në Ukrainë

Vladimir Putin ka vendosur në arrest shtëpie kreun e shërbimit të jashtëm…

Shefi i OKB-së në Bucha: “Nevojitet hetim i plotë”

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres gjatë vizitës në Bucha, tha:…

Kurti: Fushata kundër shqiptarëve të Luginës është e papranueshme dhe duhet të ndërpritet sa më parë

Kryeministri Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministrin e parë për Integrim Evropian,…

Arrestohen aktivistët e PSD-së që penguan konferencën e Trendafilovës

Aktivistët e PSD-së, kanë zhvilluar një aksion kundër konferencës së kryetares së…

Dy të vrarë dhe një i plagosur nga të shtënat në një kishë afër Birmingham, Alabama

Dy persona u vranë dhe një tjetër u plagos të enjten nga…