Prokurori publik kujdestar bash kë me policët,
sonte kanë kryer hetim në objektin hotelerik, ku
në incidentin e armatosur janë vrarë dy persona
dhe është plagosur një tjetër, bëjnë të ditur nga Prokuroria, transmeton TV21.
“Sipas informacioneve të para, disa persona të
maskuar me armë zjarri kanë gjuajtur në drejtim
të dy personave të cilët kanë vdekur në
vendngjarje, ndërsa i lënduari është dërguar në
spital gë ti jept ndihmë mjekësore. Janë fiksuar gjurmët në vendin e ngjarjes, kurse prokurori publik i ka dhënë të gjitha urdhrat e nevojshn me gëllim gë të sigurohen dëshmitë të cilat ndihmojnë në zbardhjen e rastit dhe zbulimin e identitetit të kryerësve”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Tërmeti i fortë shkaktoi çarjen e tokës, njerëzit dalin në rrugë të frikësuar

Një tërmet me madhësi 6 ballë ka goditur shtetin e thyer të…

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar letër falënderimi…

Reeker i thotë Osmanit: SHBA-të inkurajojnë Kosovën dhe Serbinë në arritjen e marrëveshjes, që do të rezultojë me njohjen e ndërsjellë

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani gjatë ditës së sotme ka…

Zaev në Prishtinë: Hetim ndërkombëtar për rastin e Kumanovës

Vizita e kryeministrit maqedonas, Zoran Zaev, në Prishtinë është e para e…

Detale të reja nga vrasja në Gostivar, vrasja për 1 500 euro

Vrasja me thikë e një gruaje të moshuar dhe plagosja e 2…