Prokuroria Publike ka ngritur aktakuzë për mjekun Zhan Mitrev si person fizik dhe për subjektin juridik të themeluar prej tij, klinikën private “Zhan Mitrev”, raporton Klan Macedonia.

Të akuzuarit ngarkohen me veprën penale “mashtrim”, e cila sipas Kodit Penal është e dënueshme me burgim prej 1 deri në 10 vite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Presidenti i Kroacisë e quan Vuçiqin nxitës të luftës, Vulini kërcen për ta mbrojtur

Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviq dje, duke iu referuar zgjerimit të Bashkimit…

Ngjarjet e fundit në gjyqësi marrin vëmendjen e BE-së. Ambasadori francez: Duhet vëzhguar me kujdes çdo rast

Ngjarjet e fundit në Maqedoni, sidomos në sistemin e drejtësisë kanë marrë…

Një nga truprojat e presidentit Pendarovski, pozitiv në Kovid-19

Një person nga ekipi i sigurimit të presidentit, Stevo Pendarovski, i punësuar…

DW: Vazhdojnë protestat në Tiranë, kërkohet largimi i kryeministrit

Protestat në Tiranë vazhduan edhe të premten. Ndërkombëtarët mbështesin të drejtën e…

Shuhet zjarri në një shtëpi në Shkup, lëndohen dy persona

Në SPB Shkup dje është denoncuar se në rrugën “Indira Gandi” ka…