Prokurorja për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, Villma Ruskovska ka konfirmuar për “360 gradë” se po mblidhen prova si pjesë e procedurës para-hetimore për rastin e prokurorimit të softuerit për siguri në trafik, transmeton Alsat. Bastisje po kryhen në kompaninë “Inovka Group”, kompani kjo nga e cila Qeveria siguroi softuerin, por edhe në shtëpinë e ish sekretarit të përgjithshëm, Dragi Rashkovskit. Ndryshe, për prokurorimin e softuerit në vlerë prej rreth 81.000 softueri ishte angazhuar vetë Rashkovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Më 12 korrik Simmons dëshmon në Kuvend për EULEX-in

Ligjvënësit kosovarë, të hënën e 12 korrikut do të kenë një seancë…

Alexei Navalny, Greta Thunberg dhe OBSH nominohen për Çmimin Nobel për Paqe

Disidenti rus Alexei Navalny, Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe aktivistja suedeze për…

Ruskovska paralajmëron për sonte hetim të madh!

Shefja e Prokuroria Publike Themelore për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe…

Borisov: Është i mundur kompromisi, por duhet të njihet edhe historia

Vendi i vetëm që dëshiron fillimin e negociatave qasëse të Maqedonisë së…