Është hedhur shorti gjithashtu edhe për raundin e playoff-it në Ligën e Konferencës.

Kampioni i Kosovës, Prishtina e ka mësuar kundërshtarin në playoff, nëse arrin ta kalojë raundin e tretë.

Prishtina në fazën e tretë do të përballet me Bood Glimt, ndërsa nëse kalojnë tutje do të luajnë me fituesin e NS Mura nga Sllovenia dhe Zalgaris Vilinus nga Lituania.

Kryeqytetasit ndeshjen e parë kundër Bood Glimt do ta luajë në stadiumin “Fadil Vokrri”, me datën 5 gusht, kurse kthyesen pas një jave në Norvergji më 12 gusht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…