Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim një delegacion nga Kongresit amerikan të kryesuar nga senatori Jack Reed. Në takim po merr pjesë edhe ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Pas takimit nuk do të ketë deklarata për media, por Zyra e presidentes do të lëshojë një komunikatë, njoftojnë zyrtarë nga Presidenca e Kosovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Schmitt: Në Ballkan ekziston vetëm një shtet që shkakton ngatërresa – ajo është Serbia

Historiani zviceran dhe profesori në Universitetin e Vjenës, Oliver Jens Schmitt, ka…

Zelensky thotë se është i gatshëm, që nga sot me rusët të fillojë shkëmbin e ushtarëve të zënë rob  

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se është i gatshëm për shkëmbim…

Karakaçanov: Identiteti maqedonas nuk ka ekzistuar para vitit 1944, këtë e di çdo njeri normal

Zv. kryeministri dhe ministri Bullgar i Mbrojtjes Krasimir Karakaçanov përsëri u shfaq…

Azem Sadiki kalon në ASH

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari së bashku me kryetarin e…

Raketat ruse godasin një spital në Ukrainë, raportohet për viktima

Të paktën një person ka vdekur dhe 15 të tjerë janë plagosur…