Presidenti Biden tha ditën e sotme se është me kancer, por është e paqartë nëse ka bërë një gafë apo një njoftim jashtëzakonisht të rastësishëm shëndetësor gjatë një fjalimi për ngrohjen globale në Massachusetts.

Biden po përshkruante efektet shëndetësore të emetimeve nga rafineritë e naftës pranë shtëpisë së tij të fëmijërisë në Claymont, Delaware.

“Kjo është arsyeja pse unë dhe shumë njerëz të tjerë me të cilët jam rritur kemi kancer dhe pse për një kohë më të gjatë, Delaware kishte shkallën më të lartë të kancerit në vend,”-tha Biden.

Presidenti po fliste pranë një ish-centrali me qymyr që po transformohet për të mbështetur fermat me energji të erës në det të hapur.

Biden, 79 vjeç, është presidenti më i vjetër i SHBA-së dhe mprehtësia e tij mendore është shpesh një çështje e hapur për debat publik. Megjithatë, ai thotë se synon të kërkojë një mandat të dytë në vitin 2024, raporton NYPOST.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Putin në nivelin më të ulët historik të mbështetjes publike

Përqindja e rusëve që mbështesin aktivitetin e presidentit Vladimir Putin ka rënë…

Aktakuzë kundër ish drejtorit të Regjistrit Qendror

Prokuroria Themelore Publike nga Shkupi ngriti aktakuzë kundër ish drejtorit të Regjistrit…

Nis shpërndarja e maskave për qytetarët/ Erdogan i prerë: Shitja e tyre e ndaluar

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdo?an, ka deklaruar se zyrtarët lokalë kanë…

VMRO-DPMNE: Mos marrja e datës shënon fundin e Zaevit

“LSDM-ja dhe Zoran Zaevi sollën padrejtësi, persekutim, gënjeshtra dhe mashtrime, varfëri dhe…

Negociatat me Shkupin dhe Tiranën, prioritet i KE-së

Komisioni Evropian sot e miratoi programin e saj të punës për vitin…