President i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka deklaruar se mund të krijojë një koalicion me Lëvizjen Qytetare URA të Dritan Abazoviqit.

Ai këtë e bëri të ditur në një intervistë për Radio Televizionin Publik të Malit të Zi (RTCG).

Gjukanoviq ka theksuar se Malit të Zi i duhet një koalicion tjetër dhe që duhet të jetë më i gjerë.

“Në koalicionin e DF-së dhe Lëvizjes URA, shihet se mbizotëruese është DF-ja, që kanë një politikë nacionaliste dhe shoviniste. Ne nuk kemi asnjë partneritet me atë politikë”, ka thënë Gjukanoviq.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…