Presidenti i Asamblesë së 75-të të Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Volkan Bozkir bëri thirrje që të respektohen të gjitha vendet e adhurimit, përfshi edhe xhaminë Al-Aksa.

Ai dënoi ndërhyrjen e forcave izraelite me bomba zhurmuese në Mesxhid al-Aksa në Jerusalem.

“Unë u trishtova nga bastisja me bomba zhurmuese në Mesxhid al-Aksa në Jerusalem, të premten e fundit të muajit të shenjtë të Ramazanit. Unë bëj thirrje për respekt për të gjitha vendet e adhurimit, duke përfshirë edhe Mesxhid al-Aqsa, i cili është i shenjtë dhe i rëndësishëm për 1.8 miliardë myslimanë”, shkroi Bozkir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…