Presidenti amerikan Joe Biden ka dënuar sulmet me raketa të Rusisë në një stacion treni në Kramatorsk, në lindje të Ukrainës, ku u vranë të paktën 50 vetë dhe u plagosën 300 të tjerë.

Biden e ka konsideruar “mizori të tmerrshme” këtë sulm nga forcat ruse.

Presidenti i SHBA fajësoi Moskën, duke thënë se ushtria ruse ka goditur civilët të cilët po përpiqeshin të largoheshin.

Kreu i Shtëpisë së Bardhë bëri të ditur gjithashtu se SHBA do të ripozicionojë një sistem raketor “Patriot” në Sllovaki.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

RMV: 10 viktima dhe 403 raste të reja me Kovid-19

Gjatë 24 orëve të fundit vendi ka regjistruar 403 raste të reja…

Kim paralajmëron krizë të vështirë në Korenë e Veriut

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, u bëri thirrje qytetarëve…

Kurti në Mynih: Serbia bëri krime në Kosovë, t’i hapë arkivat shtetërore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në Konferencën e Sigurisë në Mynih i…

Infomax: Kovaçevski kërkon dorëheqjen e Muharremit ose do ta shkarkoj?!

Arafat Muharremi do të shkarkohet nga posti i drejtorit të Policisë Financiare,…

Arrestohet një person në Shkup, kërkohej me udhërarrest

MPB njofton se dje është arrestuar një 25-vjeçar nga Shkupi, për të…