Një ligjvënës në rajonin rus të Samaras, i cili u tall me fjalimin vjetor të presidentit Vladimir Putin drejtuar ligjvënësve, thotë se ai është thirrur në polici.

Fotoja e Mikhail Abdalkin që e tregon atë duke dëgjuar fjalimin e Putinit më 21 shkurt me shpageti në veshë u bë virale në internet.

Dhe shprehja “të varësh shpageti në veshët e dikujt” në gjuhën ruse të folur do të thotë “të gënjesh dikë”, shkruajnë mediat e huaja.

Abdalkin, i cili është anëtar i Partisë Komuniste, u urdhërua të shkonte për t’u marrë në pyetje në polici më 1 mars.

Një ditë më parë, parlamenti rajonal i Samara dënoi postimin e Abdalkin, duke e quajtur atë “të palejueshëm”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Policia arrestoi 24 persona gjatë së dielës

Gjatë së dielës, policia e Kosovës ka arrestuar 24 persona për vepra…

Erdogan premton ndërtimin e 488,000 shtëpive për të prekurit nga tërmeti

Presidenti i Turqisë është zotuar të rindërtojë rajonin jugor të vendit, të…

Turqia fillon prodhimin e gjeneratës së re të municionit laserik për fluturaket pa pilotTurqia fillon prodhimin e gjeneratës së re të municionit laserik për fluturaket pa pilot

Zyrtarët ushtarakë në Turqi, kanë bërë të ditur se ky shtet ka…

COVID-19, rritje dramatike e rasteve në Brazil

Rastet e reja me koronavirus po mbushin spitalet dhe varrezat në gjithë…

Vendimi pas tërmetit, Erdogan: Harrojini ndërtesat më të larta se 4 kate

Presidenti turk, Rexhep Tayip Erdogan deklaroi se nuk do të bëhet asnjë…