Qeveria e Zvicrës do të vë në ankand një koleksion të veturave shumë të shtrenjta të cilat vlejnë më shumë se 13 milionë dollarë.

Ato ishin konfiskuar nga zëvendës presidenti i Guineas Ekuatoriale i cili po përballet me akuza për korrupsion dhe shpërlarje të parasë.

25 vetura super luksoze ishin pronë e Teodoro Nguema Obiang Mangue, djali i presidentit i cili është në pushtet që nga viti 1979.

Një zëdhënës i autoriteteve zvicerane thotë se të gjitha të ardhurat do të shkojnë për bamirësi.

Ankandi do të ndodhë me 29 shtator në Gjenevë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…