Dy shqiptarë janë sulmuar sot gjatë ditës në Mitrovicën e Veriut.

Sipas policisë ata janë sulmuar nga një grup kriminelësh të cilët ishin të maskuar.

Personat e dyshuar kanë ikur në drejtime të ndryshme.

Ata janë dërguar për trajtim mjekësor.

“Aktet e tilla kriminale, nuk i shërbejnë sigurisë dhe qetësisë publike, iu shërbejnë vetëm individëve apo grupeve të caktuara kriminale, andaj Policia e Kosovës do të vazhdojë angazhimet e saja policore, me qëllim të parandalimit, hetimit dhe ofrimit të sigurisë ndaj të gjithë qytetarëve në nivel vendi”, thuhet në njoftimin e policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kremlini: Kina nuk do të ndikohet nga presioni i Macron dhe Von der Leyen

Në një deklaratë ditën e sotme, Kremlini tha se ishte në dijeni…

Kurti: BE t’ia mbledhë betë Serbisë e Vuçiqit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi të martën se ujdia e arritur…

“Premtoi shumë parash për vrasjen e tij?”/ Zbulohet nga erdhi kërcënimi me jetë për Albin Kurtin

Policia e Kosovës ka përforcuar sigurinë e Kryeministrit Albin Kurti në banesë…

BE-ja ngrin asete ruse në vlerë prej miliarda dollarësh

Shtetet e Bashkimit Evropian deri më tani ka ngrirë asete ruse në…

Arabia Saudite rihap xhaminë e shenjtë të Medinës

Arabia Saudite njoftoi se sot do të rihapë gradualisht xhaminë e profetit…