Në rrjetet sociale sot është shpërndarë një video ku shihet se si zyrtarë të policisë në uniformë rrahin një person në mes të rrugës.

Në mbishkrimin e videos thuhet se personi i rrahur i takon komuniteti rom.

Video është shpërndarë shumë herë në rrjetet sociale, ku qytetarët kërkojnë nga MPB-ja të hetojë rastin dhe të sanksionojë dhunuesit.

Ende nuk ka informacione se në cilin qytet të Maqedonisë së Veriut ka ndodhur ngjarja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…