Sektori për siguri në komunikacion pranë Sektorit për punë të brendshme Shkup mbrëmë në periudhën nga ora 22:00 deri në orën 4:00 të mëngjesit ka zbatuar aksion për zbulimin e shoferëve që e tejkalojnë shpejtësinë e lëvizjes me automjet motorik në rajonin e Shkupit me ç’rast janë sanksionuar 102 shoferë të cilët e kanë tejkaluar shpejtësinë e lëvizjes, për çka u janë shqiptuar dënime adekuate.

Siç informoi MPB-ja, janë zbuluar edhe 52 kundërvajtje tjera, për të cilët janë dhënë 26 urdhër pagesa dhe 27 urdhër pagesa kundërvajtëse. Sektori për siguri në komunikacionin rrugor zbatoi aksion edhe për drejtimin e automjetit motorik nën ndikimin e alkoolit në rajonin e Shkupit dhe janë sanksionuar 27 shoferë. Janë zbuluar edhe 47 kundërvjatje tjera për të cilat janë dhënë 71 urdhër pagesa dhe 30 gjoba kundërvajtëse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Mickoski: Qeveria të shpall gjendje krize në të gjithë territorin

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp tha…

Zaev: Viti i ri shkollor do të nis më 1 tetor

Kryetari i LSDM-sëm Zoran Zaev në pyetjen e gazetarëve për fillimin e…

Ora policore / Arrestohen 92 persona

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Maqedonisë së Veriut është…

Mickoski: Zaev më ofroi të hyjë në Qeveri, por me një kusht

Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski theksoi nga Manastiri se kryeministri Zoran Zaev…

Dha dorëheqjen, Haradinaj flet për zgjedhjet: Është referendum! U hap mundësia për të blerë Kosovën, populli e vendos çmimin

Kryeministri në ikje i Kosovës, Ramush Haradinaj flet për vendimin e tij…