Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka ndaluar një person për mos deklarim të parave.

Bëhet fjalë për një shtetas të Serbisë, të cilit i kanë gjetur mbi 12 mijë euro dhe 363 mijë dinarë

Tutje, në njoftim thuhet se për rastin janë njoftuar prokurori kujdestar, derisa rasti me parat i është dorëzuar Doganës së Kosovës për procedura të mëtejshme.

“Sot, rreth orës 15:00, pran brezit kufitar në Jarinjë, patrulla policore kufitare ka ndaluar një veturë të cilën e drejtonte një person shtetas i Serbisë. Gjatë kontrollit janë gjetur 12.665 (dymbëdhjetë mijë e gjashtëqind e gjashtëdhjetë e pesë) euro dhe 363.080 (treqind e gjashtëdhjetë e tremijë e tetëdhjetë) dinar (valutë e Serbisë), të holla këto të pa deklaruara. Për rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe rasti me parat i është dorëzuar Doganës së Kosovës për procedura të mëtejme”, thuhet në njoftimin  e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Albright rikthehet në Pentagon një vit pasi e largoi Trumpi

Ish-sekretarja e Shtetit, Madeleine Albright, është betuar si kryetare e re e…

Kurti së paku edhe një javë në Amerikë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është duke qëndruar për vizitë zyrtare në…

Kremlini: Dërgesat e armëve në Ukrainë rrezikojnë sigurinë evropiane

Dërgimi i armëve të rënda dhe armëve të tjera në Ukrainë është…

Ukraina zgjat ligjin ushtarak deri në gusht

Ukraina e ka zgjatur ligjin ushtarak për tre muaj deri më 23…

Varhelyi në Rinas: 145 mijë vaksinat Pfizer, dhuratë nga BE

Në konferencën e përbashkët për shtyp në Rinas me komisionerin Oliver Varhelyi,…