MPB ka njoftuar se gjatë mbrëmjes së kaluar ka kryer aksion kontrollues në ambientet e hotelierisë. Gjatë aksionit janë ndaluar katër persona.

Aksioni është zhvilluar në gjithë territorin e shtetit pas orës 23:30 të mbrëmjes së 20 janarit e deri në orën 16 të ditës së djeshme.

“Njësitë e punëve të brendshme dhe ekipet patrulluese të përbëra nga punonjës policie të Departamentit të Policisë me Uniformë kanë kryer kontroll aksion në objektet hotelierike në disa qytete. Gjatë kontrollit janë ndaluar katër persona, tre prej tyre për prishje të rendit dhe qetësisë publike dhe një person P.G (20) nga Shkupi, për shkak se në një lokal në lagjen Ilinden në Shkup, i është gjetur kokainë”, thuhet në raportin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Raporti i Departamentit të Shtetit: Autoritetet e Maqedonisë së Veriut të angazhohen më shumë në parandalimin e trafikimit të qenieve njerëzore

SHBA u rekomandon autoriteteve në Maqedoninë e Veriut që të kryejnë hetime…

Tërmet i fortë në Zvicër

Toka u trondit sot në orët e pasditës në rajonin e Bazelit.…

Të shtëna e britma, momenti i përplasjes së shqiptarit me armë në Athinë

Tre persona mbetën të vrarë dhe të tjerë u plagosën, gjatë një…

Kurti flet pas takimit me Vuçiqin në Bruksel, jep detajet

Kryeministri i vendit, Albin Kurti është deklaruar për media pas takimit në…

ASH: Vendimi për 27 prillin, dëshmoi lidhjen e dy regjimeve

Aleanca për Shqiptarët vlerëson se çdo shkelje e ligjit e veçanërisht veprat…