Assesi të stabilizohet situata në Këshillin Gjyqësor. Tre ditë më herët inspektorë të Policisë kanë kontrolluar kamerat e këtij institucioni pasi një prej anëtarëve ka dyshuar që dikush i ka hyrë në zyrë pa leje dhe ka gërmuar në gjërat e tij. Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Sashko Georgiev e konfirmoi këtë aksion policor por nuk tregon në qoftë se deri tani është zbuluar diçka. Kjo nuk do të jetë “përballja” e vetme e Këshillit Gjyqësor me drejtësinë, javën e kaluar anëtarja e këtij institucioni Vesna Dameva paditi këtë institucionin dhe anëtarë të caktuar për shkelje ligjore gjatë procedurës së shkarkimit të saj.

“Asnjë problem nuk shohë në këtë situatë, edhe pse e shohë që në media kjo veçse është plasuar, mirëpo ne nuk fshihemi nga kjo situatë, situata është e tillë, meqë kemi kështu dyshimesh, është e rrugës që të hetohet në mënyrë që të shihet se si qëndron puna”, tha Sashko Georgiev, kryetar i Këshillit Gjyqësor. /Ardit Ramadani-Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

As presioni i SHBA’së nuk ia “la shenjë” BE’së karshi çështjes së liberalizimit të vizave

Raportuesja e BE’së për Kosovën, Viola Von Cramon, ka këputur sot shpresat…

Greqia thotë se zmbrapsi afro 35,000 migrantë

Greqia ka zmbrapsur afro 35,000 migrantë, që kanë bërë përpjekje të kalojnë…

Josep Borrell: Turqia ka një rol shumë të rëndësishëm në menaxhimin e valës së emigrantëve afganë

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Punët e Jashtme dhe Politikat…

Filipçe: Nga nesër fillojmë terapinë e kombinuar, klorikinë+azitromicinë

Ministri i Shëndetësisë, Flipçe gjatë konferencës për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit…

Konjufca pret ambasadorin e ri turk në Kosovë, premtohet përkrahje për anëtarësim në KiE e NATO

Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka pritur në takim ambasadorin e ri…