Dy persona nga Gjevgjelia janë arrestuar pasi policia gjatë bastisjes në ambientet që frekuentonin dhe ku banonin të njëjtit, ka gjetur armë dhe monicione. Nga MPB njoftojnë se për rastin në fjalë është njoftuar edhe Prokuroria dhe se pas dokumentimit të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës.

“Janë privuar nga liria A.D. (44) dhe Zh.D (66), të dy nga fshati Bogorodicë, në Gjevgjeli. Në shtëpitë e tyre janë bërë kontrolle me urdhër të gjykatës, ndërsa në shtëpinë e A.D. në fshatin Bogorodicë janë gjetur dhe konfiskuar dy pushkë gjuetie, një pushkë me ajër, një hark, 99 fishekë gjuetie, 272 fishekë të kalibrave të ndryshëm dhe dy dylbi optike. Gjatë kontrollit në shtëpinë e Zh.D. në fshatin Bogorodicë, janë gjetur dhe konfiskuar një karabinë gjuetie, një pushkë ajrore, një tytë për një pushkë gjuetie, 107 fishekë gjuetie dhe 44 fishekë të kalibrave të ndryshëm”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Edhe personat e famshëm në mbarë botën reagojnë ndaj Izraelit

Këngëtarë, aktorë dhe modele të famshëm në të gjithë botën bënë thirrje…

90 të vdekur dhe 150 të plagosur nga eksplodimi në Aeroportin e Kabulit, në mesin e viktimave 13 ushtarë të SHBA-së

Dy bomba të fuqishme kanë goditur perimetrin e Aeroportit Ndërkombëtar “Hamid Karzai”…

​Rreth 6 mijë adresa të pasivizuara, Mustafi: Shqipëria e Kosova pa strategji për Luginën

Në Preshevë, Bujanoc e Medvegjë janë pasivizuar rreth gjashtë mijë adresa, që…

Johnson, plan me 6 pika për të ndaluar pushtimin e Ukrainës nga Rusia

Boris Johnson ka zbuluar një plan prej 6 pikash që ai shpreson…

Mediat maqedone: Zbulohet lidhja e kryeministrit Zaev me ndërtuesit e Spitalit Modular që u dogj në Tetovë

Qendrat spitalore për Covid si ajo që u dogj mbrëmë në Tetovë…