Një armë automatike, një pistoletë dhe municion janë gjetur në një shtëpi në fshatin Kopanicë të Tetovës, njoftojnë nga policia, përcjell in7.

Sipas MPB-së, dje është privuar nga liria personi B.Z (32) nga fshati Kopanicë të Tetovës, pasi në shtëpinë e tij, gjatë një kontrolli të ekzekutuar me urdhër të gjykatës, janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë automatike, një kornizë me 19 plumba të kalibrit 7.62. milimetra, një pistoletë Barretta, 162 plumba të kalibrit 7.62 mm dhe një plumb të kalibrit 7.65 mm.

B.Z pas kësaj është mbajtur në Stacionin Policor Tetovë për sqarimin e plotë të çështjes. Ai do të sillet para gjykatësit sot në procedurë paragjyqësore në Gjykatën Themelore të Tetovës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…