Ministria e Punëve të Brendshme ka konfirmuar se në rrugën Strumiçka në Shkup është djegur një automjet, që është vetura private e zëvendëskryeministrit Artan Grubit por jo në emër të tij.

“Sot (22.07.2023) në SPB Shkup është raportuar se rreth orës 03:30 në rrugën “Strumiçka” ka rënë zjarr në automjetin e pasagjerëve “Audi” me targa të Shkupit, në pronësi dhe parkim të B.L.(35) nga Shkupi. Zjarri është shuar, nuk ka të lënduar, ndërsa kontroll është kryer nga ekipi inspektues i SPB Shkup”, thuhet në kumtesën e MPB-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Arrestohen dy tetovarë, dyshohet se kanë qenë të përfshirë në mashtrime

Nëpunës policorë të SPB Tetovë dje i kanë privuar nga liria B.M.…

Arrestohet për kërcënim një person nga Gostivari

Policia ka privuar nga liria 60-vjeçarin S.Z. nga Gostivari, i cili paraprakisht…

Rritje e ndjeshme e çmimeve të derivateve të naftës në Maqedoni

Komisioni Rregullator i Energjetikës dhe i Shërbimeve të Ujit mori vendim, me…

Serbët protestojnë në Beograd kundër Propozimit të BE-së, fyejnë presidentin Vuçiq dhe shqiptarët e Kosovës

Në Beograd, sot në platonë përballë Fakultetit Filozofik u mbajt një protestë…

Në Wuhan vetëm një person është infektuar me coronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Në qytetin kinez Wuhan, gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar vetëm…