Policia mbrëmë ka qëlluar mbi një veturë në qendër të Parisit, duke lënë të vdekur dy persona e një tjetër të plagosur, kanë bërë të ditur radioja France Info dhe e përditshmja franceze Le Figaro.

Incidenti ndodhi gjatë mbrëmjes së të dielës, në afërsi të Pont Neuf të Parisit. Policia fillimisht vërejti veturën derisa po lëvizte në kahjen e kundërt, dhe tentoi t’ia bëjë një kontroll, transmeton Telegrafi.

BFM TV gjithashtu raporton se kanë filluar hetimet për të përcaktuar shkakun që çoi deri te kjo. Të shtënat ndodhën pas pasmesnatës, disa orë pasi që presidenti aktual Emmanuel Macron fitoi ndaj Marine Le Pen në zgjedhjet presidenciale.

E personi i tretë është plagosur dhe dërguar në spital, por nuk ka pasur indikacione që incidenti mund të ketë ndonjë lidhje me protestat e mbështetësve të Le Pen pasi që shpërthyen pas publikimit të rezultateve.

“Vetura i ishte vërsulur policisë pak pas mesnatës dhe kishte refuzuar t’ju bindet urdhrave të policisë. Një prej policëve hapi zjarr dhe vrau dy persona, e të tretin e plagosi”, tha një burim i afërt me policinë që ishin në vendin e ngjarjes. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zbardhet grabitja e madhe, arrestohen tre persona në Shkup

Policia ka arrestuar tre persona nga Manastiri të cilët kanë tentuar të…

Ish-deputetja e PE-së: Lëvizja e kufijve në Ballkan do të ishte shkatërruese – Lajçak s’duhet ta nxisë njërën palë që të heqë dorë

Ish-deputetja e Parlamentit Evropian, Doris Pack, ka deklaruar se pret nga Miroslav…

Gerxhikov: Republika e Maqedonisë së Veriut duhet t’i plotësojë obligimet e saj nga Marrëveshja për fqinjësi dhe bashkëpunim

Kandidati për president në zgjedhjet e ardhshme në Republikën e Bullgarisë, profesori…

Arben Taravari sonte në ora 21:30 në Click Plus në TV21

Kryetari i Komunës së Gostivarit dhe njëherit Sekretar gjeneral i Aleancës për…

Abdulla Mehmeti: Askush nuk mund ta cenojë pronësinë intelektuale të tjetërkujt

R e a g i m ASKUSH NUK MUND TA CENOJË PRONËSINË…