Deri tani së paku një nga organizatorët e Protestës për Liri dhe Drejtësi që u mbajt të premten në Shkup është ftuar në bisedë informative nga policia e Shkupit. Blerim Ahmedi thotë për Gazetën Lajm se është ftuar në bisedë informative në stacionin policor në Bit Pazar.

“Më thanë se nuk mund të jap deklaratë në Kërçovë, qytetin ku jetoj, po patjeter duhet të vij në Shkup. Sa e kuptova më thërrasin lidhur me incidentin ku është thyer një xham te Ministria e punëve të jashtme. Unë do të paraqitem në polici dhe do të them atë që e din mbarë opinioni se thirrja jonë ka qenë për protestë të qetë dhe paraprakisht jemi distancuar nga çdo provokim eventual”, theksoi Ahmedi për Gazetën Lajm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…