Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar të premten një rus në Leposaviq. Ai dyshohet se e kishte kaluar ilegalisht kufirin nga Serbia në Kosovë, transmeton Botapress.info

Rasti ka ndodhur rreth orës 13:52 dhe i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Zërnosek, Leposaviq 07.07.2023-13:52. Policia gjatë patrullimit kanë ndaluar të dyshuarin mashkull rus i cili me automjetin e tij kishte kaluar ilegalisht kufirin nga Serbia në Republikën e Kosovës. I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të PK-së./Botapress.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Shkup: Më 14 nëntor seancë e përbashkët e Qeverive RMV – Shqipëri

Qeveria e RMV-së, në seancën e sotme, me propozim të Ministrisë për…

Kurti informon Borrellin: Janë shqiptuar 843 qortime, nuk ka pasur asnjë incident

Kryeministri Albin Kurti përmes një postimi në Twitter ka treguar se çfarë…

E pazakontë: Vodhi para nga prindërit e saj dhe pagoi një shok për t’i vrarë

Një 17-vjeçare nga Jumatile, është arrestuar pasi dyshohet se ka tentuar t’i…

Një person i vrarë në protestat në Kubë

Autoritetet në Kubë konfirmuan se një person është vrarë në protestat anti-qeveritare…

Takimi Kosovë-Serbi, më 4 prill në Bruksel

Takimi i kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, është caktuar për të martën,…