Një person është arrestuar nga Policia, pasi i njëjti dyshohet se kishte kryer ceremoni të faljes në xhami në fshatin Lluzhan të Podujevës, në kundërshtim me vendimin e qeverisë për masat parandaluese për përhapjen e virusit corona.

Policia ka njoftuar se ka shoqëruar të dyshuarin për në stacionin e policisë dhe me vendim të prokurorit i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.

“Pas pranimit te informatës se në xhaminë  e fshatit  është mbajtur ceremonia e namazit të drekës ku  i dyshuari mashkull  kosovar nuk ka respektuar masat e ndërmarra për mbrojtje nga epidemia. I njëjti  është shoqëruar në stacion policor dhe pas intervistimit, me urdhër të prokurorit është liruar  në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…