Dje rreth orës 15.00 në atarin e fshatit Banjicë e Epërme të Gostivarit, policia në koordinim me përfaqësues të NP “Pyjet Nacionale” dhe Policinë pyjore, kanë hasur A.I. (47), A.Q. (43), M.S. (47) dhe K.B. (51) nga ky fshat, të cilët në traktor kanë ngarkuar dru për djegie pa asnjë dokument.

Katër personat janë priovuar nga liria dhe mbajtur në Stacionin Policor në Gostivar për zbardhje dhe dokumentim të rastit, kurse traktori dhe drunjë i janë dorëzuar Policisë pyjore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…