Janë liruar tre policët e Kosovës që ishin rrëmbyer nga njësitë speciale më 14 qershor.

Vendimi për lirimin e tyre e mori sot Gjykata e Kralevës.

Beqir Sefi, Rifat Zeka dhe Mustafë Shemi, do të sillen në pikën kufitare në Merdare.

Lajmi u konfirmua për Klan Kosovën nga sekretari i Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Serbi, Fatmir Haxholli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

BE-ja organizon konferencë donatore për luftë kundër Kovid-19

Bashkimi Evropian sot organizon video-konferencë donatore ndërkombëtare që të mbledhin mjete për…

Zelensky zotohet të rikuperojë “tokën e humbur” pasi Rusia pushton Lysychanskun

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, pranoi të dielën se forcat e Kievit…

NATO: Presim që Rusia të angazhohet në bisedime me Ukrainën

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se aleanca ushtarake…

Vazhdon debati në Kuvendin e RMV-së për propozimin francez

Në Kuvend e Maqedonisë së Veriut sot vazhdon debati për propozimin francez.…

Ish-nxënësja theri me thikë një nxënëse dhe një mësuese në një shkollë të Beogradit

Një ish-nxënëse shfrytëzoi një thikë për të therur një nxënëse (15) dhe…