Një person nga Blackburn u ndal në rrugë nga politikani i djathtë ekstrem Tommy Robinson, kandidat për në zgjedhjet europiane.

Danyal Mahmud, 23 vjeç ishte duke punuar në Warrington dhe thotë se atij iu afrua Robinson, në kohën që po ikte në shtëpi. Mirëpo pas kësaj, ndodhi një përplasje pasi Mahmud hodhi qumësht mbi Robinson, shkruajnë mediat e huaja.

Duke folur për incidentin, Mahmud ka thënë: “Isha në Warrington për një takim dhe pastaj isha në rrugën time për në shtëpi. Më duhej të kaloja këtë grup njerëzish”. Ai shtoi se ndihej keq edhe se ishte i vetmi aziatik në atë vend.

Mahmud u shoqërua në polici, por u lirua pak më vonë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Do të hapen dyqanet, restorantet e kafenetë, ja vendi i parë në Europë që planifikon të dalë nga izolimi

Synimi është nga 14 prilli. Dyqanet e vogla deri në 400 metra…

Deklarata shokuese e zyrtarit kinez: Koronavirusin në Kinë e solli ushtria amerikane

Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës Zhao Lijian ka bërë deklaratë…

VIDEO / Ushtari izraelit qëllon me plumb pas shpine palestinezin… për qejf

Ky është momenti shokues kur një ushtar izraelit është regjistruar duke qëlluar…

Boris Johnson në Elysee si në shtëpi, këmbët mbi tryezë në takimin me Macron

Në fotot zyrtare me këmbët në tryezë. Më shumë sesa vetë Brexit,…

I doli para një tufë luanësh, udhëheqësi “ngrin” në vend

Një udhëheqës i një ekspedite u trondit kur po ndiqte gjurmët e…