Gjatë ditës së djeshmë në burgun e Idrizovës në Shkup është therrur një i burgosur, përcjell TV21. MPB njofton se i njëjti është transferuar në Qendrën Klinike të Shkupit për ndihmë mjekësore.

“Më datë 19.08.2022 në ora 18:00 në SPB Shkup nga burgu i Idrizovës është raportuar se rreth orës 17:45 i burgosuri I.I.(35) është therur me një mjet të mprehtë nga i burgosuri tjetër I.K. I lënduari është dërguar në autoambulancën pranë burgut të Idrizovës për ndihmë mjekësore dhe më pas është dërguar në Kompleksin e klinikave “Nënë Tereza”. Rasti është duke u zbardhur”, thonë nga MPB.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Osmani: S’e kërcënova Dakën, isha kundër mënyrës së udhëheqjes të mbledhjes

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka thënë se deklarata e…

Përplasje mes policisë dhe banorëve në Shipashnicë të Kamenicës lidhur me mbylljen e një shkolle, reagon Qëndron Kastrati

Në fshatin Shipashnice e Poshtme të komunës së Kamenicës, ka ndodhur një…

20 raste të reja dhe tre viktima

Gjatë 24 orëve të fundit prej gjithsej 309 testeve të realizuara në…

MPB: 805 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

Gjatë natës së kaluar në mbarë territorin e shtetit 213 personave iu…

Serbia shpall gjendje të jashtëzakonshme në 10 qytete për shkak të Covid-19

Serbia shpall gjendje të jashtëzakonshme në 10 qytete për shkak të Covid-19Serbia…