Njëri nga pjesëtarët e ‘Grupit Kumanova’, Hajrush Avdia ka thënë se nuk do të pranoj asnjëhere që të ekstradohet në Kosovë për të vuajtur burgun.

Ai thotë se më mirë të vdes në Maqedoninë e Veriut, se sa të ekstradohet në Kosovë si terrorist.

Në Facebook, Avdia ka shkruar se nuk është dhe nuk do të bëhet kurrë terrorist.

Më poshtë postimi i plotë i tij pa ndërhyrje:

Miiqët e mi ju pershendes tegjithve perzëmersisht dhe ju uroi shëndet e mbarsi dhe uroi qe viti 2022 te jet vit i begat per tegjith Shqipetaret kudo qe jetoini e veproin !

Miqet e mi po flitet ne medja e portale qe asht hapur rruga qe grupi kumanovës te ekstardohet ne kosovë per tegjith ata qe jan te denuar me vite , sido qoft unë Hajrush Avdia nuk dota pranoi nje ekstardim te till edhe nes dote vdes ne kazamatet e e kti shteti ,arsyja pse unë nuk dote pranoi ësht qe une nuk jam nuk kam qen dhe nuk dote bëhem kurren e kurres terroris per kundrazi jom idhtar i madh i gjdo lloi terroristi apo organizate teroriste

Miqet e mi kto lojra te pista qe poi bon ky shtet jan te pa pranushme per mua dhe gjdo shqipetari ne njern anë kinse doju letesoim vujtjet qe kemi perjetua deri me tani dhe ne anën tjetr ekstradim ne kosovë me nofken terrorit dhe organizat terroriste ,unë personalisht nuk dote lejoi edhe nese dote me ngrehin zvarras qe ky mashtrim klasik me nje ekstradim qe vetem e vetem ka qellime te shëmtuara qe shqipetaret edhe ne shekullin 21 te quhen terrorist

Ne ket marrveshje duhet ta din edhe kosova por edhe maqedonija aktakuza terrorizem dhe organizat terroriste duhet te hiqet nje her e pergjithmon , e kisha lut shtetin tim kosovën qe e dua shum qe moste pranon nje marrveshje te till sepse jo veq qe ësht e dëmshem per ne por esht e damshmë perte gjith shqipetaret kudo qe jan

Jau boi me dije paraprakisht qe ta dije jo vetem gjykata ne maqedoni por edhe Advokatet qe na mbroin qe moste lejohet nje gjë e till e cila demton imazhin ton dhe tegjith shqipetarve.

Nese dikush deshiron fundosjen tonë fizike munden ta bëjn por asnje her temë quain terrorit nuk jam nuk kam qen dhe nuk dote bëhem kurr as ateher jo jo jo kurrë .

Ekstradimi im mundet te bëhet vetem ateher kur dota heqini nga aktakuza terrorist dhe organizat terroriste ateher dote isha i lumtur edhe ne varr!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

A ka tradhëtuar Ali Ahmeti?

Në një status facebooku të “Protesto Al” thuhet: Komandanti i lire ,…

Flet avokati francez i Sali Berishës në gjyqin kundër DASH: Nderi duhet mbrojtur dhe kur përballë ke më të fortët

Avokati 71 vjeçari Jean Yves Le Borgne, avokat i pajtuar nga ish…

Osmani: Njohja reciproke, qëllimi i vetëm për të cilin Kosova merr pjesë në dialogun me Serbinë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka deklaruar se Kosova merr pjesë në…

Mediat maqedone: Zbulohet lidhja e kryeministrit Zaev me ndërtuesit e Spitalit Modular që u dogj në Tetovë

Qendrat spitalore për Covid si ajo që u dogj mbrëmë në Tetovë…

Kufijtë tokësorë të Greqisë mbeten të mbyllur edhe për dy javë

Qeveria greke ka shtyrë për dy javë vendimin për mbylljen e kufijve…