Marina amerikane thotë se një prej aeroplanëve të saj luftarakë është rrëzuar në shkretëtirën jugore të Kalifornisë.

Si pasojë, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ka gjetur vdekjen piloti.

Në një deklaratë, marina tha se FA-18E Super Hornet u rrëzua në afërsi të Trona, të premten pasdite me orën lokale.

Trona është rreth 370 kilometra në juglindje të bazës së aeroplanëve luftarakë në Stacionin Ajror Detar Lemoore, Kaliforni.

Asnjë civil nuk u lëndua.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rëndohet situata e pandemisë në Rusi

Shifra të larta të viktimave, qytetarët me maskë dhe doreza në vende…

Kurti: Qeveria Hoti varet nga çdo deputet i Listës Serbe

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti deklaron se qeveria Hoti jo vetëm…

Ndezi zjarr në një punishte në Mitrovicë, arrestohet 32 vjeçari

Një person është arrestuar pasi ka ndezur zjarr në një punishte të…

Hahn: Maqedonia e Veriut i vetmi vend në rajon që nuk ka asnjë konflikt me fqinjët

Në një intervistë për Deutsche Welle-n, komisioneri i zgjerimit i Bashkimit Evropian…

A është ky treguesi i parë që Moska mund të jetë “duke zvogëluar synimet e luftës së saj në Ukrainë”?

Rajoni i Donbasit në Ukrainën lindore është fokusi kryesor tani, thotë Moska.…