Një aeroplan brenda të cilit kishte mbi 100 pasagjerë, është përplasur derisa po tentonte të ateronte në aeroportin e Miamit, pasi pajisjet që ndihmojnë në aterim pësuan defekt teknik me të prekur në pistë.

Fluturakja u përplas në një ndërtesë të vogël dhe kullën e komunikimit, ku me “bark” përshkoi tërë pistën para se të përfshihej nga zjarri.

Tre persona janë shtrirë në spital pas aksidentit, kurse në aeroplan gjendeshin 126 pasagjerë dhe 11 anëtarë të ekuipazhit.

Administrata e Aviacionit Federal ka njoftuar se pajisjet për aterimin e fluturakes dështuan, dhe erdhi deri te përplasja.

Aeroplani ishte pjesë e flotës që është në pronësi të Red Air, një aviokompani e themeluar vitin e kaluar nga Republika Dominikane.

“Mendova se po vdes. Ishte një burrë i moshuar pranë meje që tërë kohën e përqafoja. Ishte një ndjenjë e tmerrshme. Po kërcenim nga njëri skaj në tjetrit dhe të gjitha dritaret u thyen”, tha Paola Garcia për CBS Miami.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

DW: BE lë ende në tension Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të kenë ende durim. Në tetor…

Momenti kur sulmohet me raketa një supermarket në Kharkiv

Në një kompleks të vogël tregtar në periferinë lindore të Kharkivit, punonjësit…

RMV/Konfirmohet rasti i katër me Dellta, bëhet fjalë për persona të pavaksinuar

Një person nga Velesi është rasti i katërt në vend i konfirmuar…

Tre viktima dhe 74 raste të reja me Covid-19, shërohen 90 pacientë

Tre viktima, 90 të shëruar dhe 74 raste të reja është bilanci…

Ramush Haradinaj është pro bashkimit kombëtar

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj, është i…