Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.768 teste, ndërsa janë regjistruar 127 raste të reja me Covid-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas qyteteve në: Shkup-38, Kumanovë-23, Dibër-1, Shtip-3, Prilep-15, Tetovë-8, Strugë-2, Veles-5, Manastir-1, Ohër-1, Kavadar-1, Gostivar-12, Strumicë-1, Probishtip-3, Pehçev-2, Berovë-3, Vinicë-1, Dellçev-3, Sveti Nikollë-3, Negotinë-1.

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 60 pacientë të shëruar nga: Shkupi-19, Dibër-1, Manastir-3, Kavadar-11, Gostivar-22, Demir Hisar-1, Kërçovë-2, Negotinë-1.

Pesë persona vdiqën, një paciente nga Kriva Pallanka (69), dy nga Gostivar (77 dhe 63), një pacient nga Negotina (69) dhe një nga Shkupi (70). Të gjithë vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 13.799.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…