Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.768 teste, ndërsa janë regjistruar 127 raste të reja me Covid-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas qyteteve në: Shkup-38, Kumanovë-23, Dibër-1, Shtip-3, Prilep-15, Tetovë-8, Strugë-2, Veles-5, Manastir-1, Ohër-1, Kavadar-1, Gostivar-12, Strumicë-1, Probishtip-3, Pehçev-2, Berovë-3, Vinicë-1, Dellçev-3, Sveti Nikollë-3, Negotinë-1.

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 60 pacientë të shëruar nga: Shkupi-19, Dibër-1, Manastir-3, Kavadar-11, Gostivar-22, Demir Hisar-1, Kërçovë-2, Negotinë-1.

Pesë persona vdiqën, një paciente nga Kriva Pallanka (69), dy nga Gostivar (77 dhe 63), një pacient nga Negotina (69) dhe një nga Shkupi (70). Të gjithë vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 13.799.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Filipçe pret deri në 2.500 të infektuar, apelon që qytetarët seriozisht t’u përmbahen masave mbrojtëse

Rreth 2.000 – 2.500 të infektuar pret numri një i Shëndetësisë, Venko…

Nxënësit vijojnë të mësojnë në librat plot me gabime

Edhe gati dy muaj nga fillimi i vitit shkollorë, një numër i…

SHBA-ja ende e hapur për diplomaci, por nuk ka rrugë nëse Rusia nuk tërheq forcat

Shtetet e Bashkuara “do të mbështesin përpjekjet diplomatike” të Kievit për të…

Zjarri përfshin Karadakun e Shkupit

Një zjarr i madh ka rënë në zonën e Karadakut të Shkupit…

Polonia fajëson Rusinë për sulmin kibernetik ndaj zyrtarëve të lartë

Kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki tha se shërbimet sekrete të shtetit të…