Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen në përvjetorin e fillimit të agresionit rus në Ukrainë, ka thënë se përpara BE-së dhe Ukrainës pret një e ardhme e unitetit.

“Një vit i agresionit brutal rus. Një vit i rezistencës heroike ukrainase. Një vit i solidaritetit evropian. Përpara nesh është e ardhmja e unitetit. Ju po luftoni për liri, demokraci dhe për vendin e juaj në Bashkimin Evropian. Ne jemi me ju, për aq kohë sa duhet”, ka shkruar von der Leyen në Twitter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ish-kryenegociatorja Tahiri mbështet Qeverinë për reciprocitetin e targave me Serbinë

Ish-kryenegociatorja e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, Edita Tahiri, po mbështet vendimin…

Imazhi i babait sirian dhe të birit pa gjymtyrë, shpallet fotografia e vitit – fotografi turk flet për momentin e shkrepjes

Munzir Al-Nazzal po ecte nëpër tregun e Idlibit në pjesën veriperëndimore të…

300 të vdekur nga trazirat në Afrikën e Jugut

Trazirat në Afrikën e Jugut këtë muaj kanë marrë 337 jetë, tha…

Kurti nderohet nga Senati i Iowas me medaljen e Shërbimit të Jashtëm të Shquar (FOTO)

Kryeministri Albin Kurti është dekoruar me medaljen e Shërbimit të Jashtëm të…

Regjistrohen 46 raste të reja me Kovid-19

46 raste të reja me virus korona në vendin tonë i janë…