Një person që sulmoi bashkëshortin e kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Nancy Pelosi, po kërkonte politikanen demokrate, thonë raportet.

Paul Pelosi, 82 vjeç, u dërgua në spital pas sulmin në shtëpinë e tyre në Kaliforni të premten në mëngjes. Ai pritet të shërohet plotësisht.

I dyshuari, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, ndodhet në paraburgim.

Ai thuhet se hyri në shtëpi me çekiç – pasi u përball me Paul Pelosin – bërtiti – “ku është Nancy?”.

Pelosi ishte në Washington kur ndodhi incidenti dhe jo në rezidencën e San Franciskos.

“Kryetarja dhe familja e saj janë mirënjohës për reaguesit e parë dhe profesionistët mjekësorë të përfshirë dhe kërkojnë privatësi në këtë moment”, tha një zëdhënës i demokrates së lartë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kërcënimi bërthamor nga Rusia është i rrezikshëm dhe i pamatur, thotë shefi i NATO-s

Mobilizimi i mijëra trupave nga Vladimir Putin për luftën në Ukrainë do…

Turqia ndihmon SHBA me 500 mijë kite testimi për Covid 19

Turqia ka dërguar së fundmi 500,000 kite testimi për koronavirusin në Shtetet…

Fejzi Aziri: Brenda 10 ditëve do të dorëzoj prova dhe argumente për porositësit dhe ekzekutorëve të vërtet të “Monstrës”

Fejzi Aziri në fjalën e tij ka thënë se ky aktvendim është…

Buja: “Panda” u inskenua nga serbët, për të justifikuar maskarat

Ramë Buja, asokohe në anëtar i shtabit të përgjithshëm të UÇK-së, thotë…

Dauti: Koha që Ligji për shtetësi të propozohet me ylli të BE-së

Deputetja e ASH-së, Ilire Dauti vlerëson se opozita shqiptare dhe Qeveria duhet…